Zaujímavosti

Hotel pre psov a výcvik psov - Žilina

  • hotel pre psov a výcvik psov
  • hotel pre psov a výcvik psov

Plánujete kúpu psíka? Odpovedzte si pred tým úprimne na tieto otázky. Nikdy nevyberajte plemeno podľa jeho vzhľadu. Ak sa rozhodnete nesprávne, budete neskôr trpieť aj vy aj váš psík.

Kde bude psík tráviť najviac času?

Pri výbere správneho plemena je naozaj dôležité brať do úvahy fakt či bude psík chovaný vonku alebo to bude bytový psík. Nie všetky rasy sú prispôsobené pre dlhodobý pobyt vo vonkajšom prostredí. S chovateľom sa vždy poraďte či môže byť dané plemeno celoročne vo vonkajšom výbehu. Ak chcete chovať psíka výlučne vonku, musíte mu zabezpečiť prístrešok, ktorý ho ochráni pred dažďom a taktiež zateplenú búdu, aby psík v mínusových teplotách nemrzol.

Koľko času som ochotný venovať svojmu psíkovi?

Každý psík si vyžaduje pozornosť a každodenné venčenie. Určite mu nepostačí 5 minútová rýchlo vychádzka 2 krát denne. Myslite na to, že psíkovi by ste mali denne okrem venčenia venovať aspoň 20 minút aktívnej pozornosti, kedy sa venujete len jemu.

Som pohybovo zdatný a mám rád šport?

Ak milujete šport a pohyb, určite uvažujte nad plemenom, ktoré ma predpoklady venovať sa týmto aktivitám spolu s vami. Mnohí psíci milujú túry, turistiku, beh či plávanie. No určite takéto nároky nemôžete vyžadovať od maličkej čivavky. Vynikajúcou voľbou

Ak ste skôr pohodlný a gaučový typ, rozhodnite sa pre plemeno, ktoré nemá príliš veľký nárok na pohybovú aktivitu.

Kde a od koho si psíka zadovážim?

Vždy sa dobre poraďte s chovateľom, od ktorého psíka kupujete. Vyhýbajte sa množiteľom. Tí vám núkajú psíkov bez papierov, prípadne po papierových rodičoch. Je tu veľká pravdepodobnosť, že nízka kúpna cena sa neskôr prejaví vo vysokých nákladoch spojených s potrebnou zdravotnou starostlivosťou pri dedičných chorobách. A podporujete tento tyranský spôsob množenia, ktorí svojich psov držia v príšerných podmienkach a nestarajú sa o ne. Ich jedinou motiváciou je vidina zisku.

Ak nechcete investovať veľa peňazí, vyberte si psíka z útulku. Spravíte dobrý skutom a tento psík vám bude do konca života vďačný, že ste zachránili jeho život.

Výber plemena je najdôležitejší

Vždy si veľmi dobre rozmyslite či sa plemeno, ktoré ste si vybrali hodí k vám a vášmu životnému štýlu. Psík bude s vami v priemere 10 – 15 rokov. Tak mu doprajte šťastný život a vyberte si psíka podľa jeho potrieb a povahových vlastností, nie podľa aktuálnych módnych trendov.

A poraďte sa s odborníkmi. Chovateľ alebo cvičiteľ psov vám vždy rád poradí s výberom vhodného plemena, s ktorým budete vaše najbližšie roky zdielať krásne chvíle vášho voľného času.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

Hotel pre psov | Výcvik psov | Žilina Hotel pre psov | Výcvik psov | Žilina
created by: Marek Sarvas