Zaujímavosti

Hotel pre psov a výcvik psov - Žilina

  • hotel pre psov a výcvik psov
  • hotel pre psov a výcvik psov

Výcvik šteniatka by sme skôr mohli nazvať výchovou. Prvé mesiace života psíka sú najdôležitejšie pre jeho zdravý psychický vývin. Šteniatko sa zoznamuje so svetom a vďaka správnej výchove mu môžeme zjednodušiť celý jeho ďalší život.

Základná výchova šteňaťa

výchovou šteňaťa je potrebné začať ihneď, ako si psíka po prvý krát doveziete domov. Čaká vám veľká výzva. Musíte sa šteniatku venovať, hrať sa s ním, no najmä ho naučiť hygiene. Zabudnite na noviny alebo uteráky poukladané po zemi. Potrebu je potrebné vykonávať vonku, tak ho to naučte rovno tam.

Zoberte si týždeň dovolenky a sledujte správanie šteniatka. Zoberte ho von pokojne aj každú hodinu. Šteniatka sú šikovné a veľmi rýchlo pochopia, kde je miesto na vykonanie potreby. Nebudete mať neskôr problém s odpratávaním mláčok a kôpok priamo vo vašom byte.

Začnite s výcvikom odmalička. S výchovou vášho šteňaťa vám iste pomôže nejeden odborník z výcviku pre psov, ktorý má mnoho skúseností a ochotne vám poradí a šteniatko socializuje.

Základné povely a socializácia

Maličké šteniatka sa naozaj rýchlo učia. Začnite s povelom sadni. Neskôr môžete pridať povel lahni. Neklaďte na šteniatko prehnané nároky a nikdy ho netrestajte za nevykonaný povel. Berte to skôr ako hru. A začnite hneď od začiatku pracovať na privolaní. Povel “ku mne” je najdôležitejší zo všetkých a v kritickej situácii môže vášmu psíkovi aj zachrániť jeho život.

Stretávajte sa s inými psíkmi. Toto vášmu šteniatku naozaj veľmi pomôže a obohatí jeho budúci život. Predídete tak tomu, že vám z neho vyrastie agresívny a bojazlivý pes.

Výcvik

Postupne môžete prejsť k výcviku. A nebojte sa vyhľadať profesionálov. Neodborným výcvikom môžete psíkovi viac uškodiť a naučiť ho zlozvykom, ktoré neskôr ťažko odbúrate. Najmä ak sa im naučí hneď v tomto mladom veku.

Preto neváhajte, vyhľadajte výcvik pre psov a zájdite na cvičák už s vašim drobcom. Aj keď má len dva mesiace. Dá to veľa vám aj jemu a s vášho šteniatka vyrastie socializovaný a poslušný psík.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

Hotel pre psov | Výcvik psov | Žilina Hotel pre psov | Výcvik psov | Žilina
created by: Marek Sarvas