Zaujímavosti

Hotel pre psov a výcvik psov - Žilina

  • hotel pre psov a výcvik psov
  • hotel pre psov a výcvik psov

Prečo by ste nemali kupovať psov bez papierov? Výhodná cena šteniatka môže so sebou totiž prinášať množstvo zbytočných nákladov, ktoré musíte neskôr vynaložiť počas jeho života.

Nekupujte šteniatka od množiteľov

V tejto dobe sa stále viac a viac dostáva do pozornosti problém množiteľom. Ľudia nasledujú trendy, a preto sa niektoré plemená stali “módne”.

Ľudia hľadajú čo najviac muziky za čo najmenej peňazí. A tu sa naskytla príležitosť práve pre množiteľov. Mnohí nevidia zmysel v investícii do psíka s papiermi ak s ním nechcú chodiť na výstavy. Tak oslovia človeka na inzerát, ktorý predáva roztomilé krásne šteniatka. Avšak bez preukazu pôvodu. Väčšinou však píše, že rodičia papiere majú. A prečo je tomu tak?

Množitelia si vymýšlajú množstvo povier a klamstiev, ktorými chcú budúcich majiteľov uviesť do omylu a ponúknu im presne to, čo práve hľadajú. Lacné krásne “čistokrvné” šteniatko.

Množstvo reálnych skúseností s množiteľmi nájdete na webe lacné štenatka.

Neverte poverám

Šteniatko sa narodilo ako piate vo vrhu, tak nedostalo papiera.

Všetky šteniatka z vrhu dostanú rodokmeň. Aj keby sa ich malo narodiť 10.

Ja vám tie papiere dám, ale načo vám budú? Sú zbytočne drahé.

cenníku Slovenskej kynologickej jednoty nájdete, že vystavenie preukazu o pôvode psa pre šteniatko stojí 7€.

Rodičia psíka majú papiere, ale šteniatko ich nedostalo, lebo sme nechceli

Ak sú obaja rodičia s preukazom pôvodu, tak jediný dôvod, prečo ich šteniatka papiere nemajú je ten, že neboli zaradení do chovu (napr. z dôvodu vrodenej chyby, dedičnej choroby, agresivity alebo inej fyzickej či psychickej nezrovnalosti.), prípadne ich spojenie by nebolo vhodné (napr. rodičia sú súrodenci).

Je to čistokrvný psík

Nikdy nemôžeme považovať psa bez papierov za čistokrvného. Keďže nepoznáte jeho rodokmeň, nikto vám nemôže zaručiť, že jeho starí rodičia boli toho istého plemena ako je by malo byť vaše budúce šteniatko. Napríklad kúpujete šteniatko bez PP, majiteľ vám ho predáva ako maltezáčika. Až časom, keď vyrastie, zistíte, že to ani nie je maltezák, ale bolonský psík. Množiteľ vás oklamal.

Psík ako investícia

Berte kúpu psíka s preukazom pôvodu ako investíciu do budúcnosti. Ak ste si vybrali psíka podľa jeho exteriérových i povahových vlastností, kupujte vždy šteniatko z registrovaného chovu. Iba v tomto prípade si môžete byť istí, že váš psík je naozaj maltezák alebo maďarská vyžla.

Psíci z renomovaných chovov sú chované pod kontrolou a chov je pravidelne kontrolovaný. Nemôže sa vám stať, že b ste kupovali mačku vo vreci. Mnohí chovatelia vás radi privítajú priamo u nich doma, aj keď len nezáväzne. Vysvetlia vám všetko potrebné a oboznámia vás s informáciami o plemene. A určite vám budú vedieť poradiť, či je dané plemeno vhodné práve pre vás.

Renomovaní chovatelia vyradzujú z chovu chorých a nevhodných jedincov, čo zabezpečuje najvyššiu kvalitu. Aj keď si nikdy nemôžete byť istý, že psík s preukazom pôvodu nemôže ochorieť alebo sa mu neprejaví dedičná choroba, počiatočná prvotná investícia vám zabezpečí servis a poradenstvo počas celého života vášho psíka. A ak bude naozaj krásny, môže reprezentovať plemeno na slovenských, medzinárodných či svetových výstavách a vy máte o dôvod viac byť na vášho psíka čo najviac hrdí.

Chcete sa niečo opýtať?

Polia označené (*) sú povinné.
captcha
Reload

Hotel pre psov | Výcvik psov | Žilina Hotel pre psov | Výcvik psov | Žilina
created by: Marek Sarvas